Lezing Brigitte Hermans & kortfilm 'Upshot'

Talks & specials
Fri 24 Apr 26 10:30

We starten met een lezing door Midden-Oostenexpert Brigitte Hermans, die duiding geeft bij de Palestijnse context en de thematiek die in de film aan bod komt. 

Aansluitend vertonen we ‘Upshot’, een kortfilm van de Palestijnse filmmaker Maha Haj, die vorig jaar in première ging op het MOOOV Filmfestival.

In deze beklijvende film volgen we Suleiman en Mona, een koppel dat samen met hun vijf kinderen een eenvoudig en ogenschijnlijk vredig leven leidt, omringd door hun dieren en olijfbomen. Wanneer een journalist hen bezoekt en oude wonden openrijt, wordt duidelijk hoe broos dat evenwicht is. Met een sobere maar krachtige beeldtaal weet Maha Haj in iets meer dan dertig minuten een grote emotionele intensiteit op te bouwen.

Na de vertoning vertellen we je graag nog meer over de Palestijnse films die tijdens MOOOV Filmfestival geprogrammeerd staan.

i.s.m. Dinamo

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist

subscribe to the newsletter